1.    
  2.     Як вибрати школу для дитини. 10 порад

Як вибрати школу для дитини. 10 порад

09.08.2017

З 2 квітня в українських навчальних закладах розпочався набір дітей в 1 клас, і перед батьками майбутніх першокласників з усією гостротою постало питання: як вибрати хорошу школу для улюбленого чада?

Почнемо з того, що саме поняття “хороша школа” не має точного визначення. Для одних це школа радянського зразка, для інших – це престижна школа, треті впевнені що “гарна школа” неодмінно передбачає сувору охорону, наявність басейну, поглиблене вивчення мов і стовідсоткову поступаємість. Для кого-то хороша школа – це індивідуальний підхід і психологічний комфорт, а для когось- жорстка дисципліна і “залізна рука”.

Вибір школи – справа нелегка, але витрачені зусилля того варті. Адже якщо ви зробите правильний вибір сьогодні, то забезпечите не тільки дитині, але і собі відносно спокійних і комфортних 11 років життя.

Отже, на що ж звернути увагу при виборі школи для майбутнього першокласника?

1. “Громадська думка”

Здавалося б, визначитися з “найкращою школою” простіше простого, спираючись, наприклад, на рейтинги. Однак тут є чимало підводних каменів. Почнемо з того, що практично всі рейтинги складаються за формальними критеріями. Важливу роль у них відіграє побут, технічна оснащеність, викладацький склад, перемоги учнів на конкурсах і олімпіадах, успішність здачі ЗНО. Однак регалії вчителі зовсім не свідчать про його кращих людських якостях, а окремих перемоги учнів на олімпіадах не гарантують високого рівня освіти.

Найкраще про репутацію школи вам розкажуть відгуки дітей, які в ній навчаються, та їх батьків. Поспілкувавшись з великою кількістю людей (в тому числі і на форумах) ви зможете скласти первинне уявлення про плюси і мінуси не тільки вибраного вами навчального закладу, але і конкретного вчителя. До речі, розпитайте “бувалих” батьків про їх дитину: якщо його темперамент збігається з темпераментом, зроблені висновки будуть набагато точніше.

2. Місце розташування

Чим молодша дитина, тим важливіше для нього, щоб школа була поруч з будинком. Якщо все ж ви вибрали школу подалі, але возити дитину можливості немає, постарайтеся врахувати якомога більше факторів. Наприклад: наскільки зручний громадський транспорт, є світлофор на наземному переході, наскільки безпечний і люден підземний перехід і т. д.

3. Навчальний план

Важливий момент – організація навчального процесу. Скільки днів на тиждень навчаються діти, кількість уроків на день, є друга зміна – всі ці питання важливі для будь-якого учня, а для першокласника – тим більше!

У деяких школах навантаження у першокласників точно як у пісні – “гірше інституту”. Так, якщо по санітарним нормам “домашки” першокласникам не повинні ставити взагалі, то в так званих “сильних” школах малята можуть сидіти над уроками до пізнього вечора. Тому такі навчальні заклади категорично не підходять для ослаблених дітей і тим більше для малюків, які мають хронічні захворювання.

Дізнайтеся, за якими програмами навчаються діти. Це може бути Розвивальне навчання, програма “Росток”, багато хто воліє звичайні програми без “новомодних течій”.

4. Оплата

З платними школами все ясно: конкретну щомісячну суму можна дізнатися і в адміністрації, і на сайті навчального закладу.

Державні школи вважаються безкоштовними, проте в реальності батьки збирають на численні потреби школи та класу в середньому від 50 до 300 грн. в місяць. Нерідко все це оформлюється у вигляді благодійних внесків, які, як відомо, у нас є добровільно-примусовими. Якщо ви хочете дізнатися про це заздалегідь, доведеться почерпнути відомості у батьків учнів цієї школи.

5. Гпд

Якщо обоє батьків працюють, хорошим виходом буде наявність групи продовженого дня. Тим більше що “продленка” включає в себе не тільки догляд за дітьми, але і виконання домашніх завдань, обід, додаткові заняття, гуртки, спортивні секції, що дуже зручно для працюючих батьків.

6. Територія

Зверніть увагу на територію школи. Наприклад, перевірте, чи не валяються на ній використані шприци і не використовується шкільний двір і стадіон як місце для вигулу собак з усіх навколишніх будинків.

7. Атмосфера

Нерідко батьки насамперед починають з’ясовувати, чи є в школі комп’ютерний клас, в якому стані спортивний і актовий зал. Між тим для першокласників набагато більше значення має особливий дух, іменований шкільної атмосферою. На жаль, в деяких школах атмосфера абсолютно не розташовує до отримання знань.

Отже, постарайтеся відвідати школу на звичайній шкільній перерві і подивіться, чим зайняті першокласники. В деяких школах (як правило, в тих, де вітається шкільне самоврядування) до учнів молодших класах приходять старшокласники і грають з ними. Зверніть увагу і на оформлення класів, наявність яскравих стендів та наочних посібників.

Чудово, якщо молодша школа хоча б умовно відокремлена від старшої – це є мінімальною гарантією того, що першокласник не стане жертвою шкільної “дідівщини”.

8. Харчування

Організація харчування в школі – це той аспект, на який знаючі люди радять неодмінно звертати увагу. Важливо, щоб повноцінну столову не замінював буфет, де немає нічого, крім солодощів і підсохлій піци.

9. Безпека

Сучасні школи, як правило, охороняються, але, тим не менш, на безпеку варто звернути особливу увагу. Дізнайтеся, які способи контролю за відвідуванням дітьми уроків. Уточніть, наскільки можливий варіант, щоб учитель негайно реагував на відсутність дитини на уроці, наприклад, тут же перезванивая батькам.

10. Знайомство з учителем

Досвідчені батьки вважають, що для першокласника потрібно вибирати не стільки про школу, скільки першу вчительку, і вони по-своєму праві. Адже з цією людиною ваш малюк буде проводити більшу частину часу.

Познайомтеся з учителем особисто, звертаючи особливу увагу на темперамент. Якщо у педагога швидка мова і різкі рухи, повільна малюкові буде тут вчитися дуже важко. І навпаки, вчителька-флегматик навряд чи прийде в захват від бурхливої діяльності гіперактивного дитини.

Обов’язково поспілкуйтеся з сьогоднішніми четвероклассниками, розпитайте їх, що їм подобається в класі, а що – ні. Адже саме їх класні керівники будуть набирати наступного року перші класи.

comments powered by HyperComments