1.    
 2.     Як вибрати школу для дитини

Як вибрати школу для дитини

09.08.2017

Ваша дитина підріс настільки, що пора його визначати в школу. Якщо раніше батьки замислювалися, якою краще визначити його садок, то зараз вони думають, яка школа кращий для їхньої дитини.

Дане питання дуже важливий, оскільки школа – це те місце, де ваша дитина буде проводити значну частину свого часу, на протязі багатьох років.

Школа для дитини, свого роду alma mater, і щоб дати йому певні знання і розвинути в ньому особистість, вона повинна ставитися до нього одночасно і лагідно, і строго.

У кожній школі своє світоустрій і свій мікроклімат. Незважаючи на загальні для всіх шкільні програми, досвідчений очей через кілька років, безпомилково визначить з якої школи учень.

В одній школі, крім негативних факторів і супутніх психологічних проблем дитина нічого не отримає. Він весь час буде відчувати напругу, відчувати себе збитковим і, постійно кого-небудь і що-небудь наздоганяючим.

В іншій школі, дитина зможе повноцінно розвиватися, у нього будуть стимули до навчання. Він буде встигати відвідувати і цікаві додаткові гуртки, та й взагалі просто радіти життю.

Але, скажете ви, адже і діти різні. Так, все правильно. Так яку ж краще підібрати школу для дитини?

Яка школа для вашої дитині?

Насамперед, вона повинна відповідати інтелектуальним, психологічним та фізичним можливостям дитини. Якщо ваша дитина боїться висоти, ви ж не будете віддавати його в секцію, наприклад, стрибків у воду. Так само стоїть питання і з школою.

Амбіції батьків при виборі загальноосвітньої школи просто недоречні. Насамперед, вони повинні орієнтуватися на індивідуальні особливості дитини. Домашньому дитині комфортніше буде в класі з мінімальною кількістю учнів.

Нечисленні класи також показані і дітям, які потребують індивідуального підходу, які звикли до спілкування в індивідуальному порядку. До того ж, дітям, які не вміють концентруватися на певному кроці 2-3 хвилини, вкрай складно буде в численному класі. Тут краще вибирати для дитини приватну школу.

Склалося роками думка, що дитина, вступаючи до школи повинен вміти писати, читати і рахувати – помилково. Школа, школа, щоб навчити цьому всьому. Важливіше для дитини бажати вчитися, бути допитливим і товариським, задавати питання, які їх цікавлять і правильно розуміти відповіді, вміти правильно міркувати. Дитині, яка не навчений перебувати і працювати в колективі, не вміє вміють самоорганізувати свою діяльність, природно буде неймовірно складно.

Потрібно враховувати й індивідуальні особливості дитини.

Наприклад, погано изъясняющегося і на своїй рідній мові, в школу, де основним напрямком є іноземні мови, краще не віддавати. Фізичне здоров’я дитини також є важливим показником. Виснаження нервової системи першокласника призведе до великих проблем і вивчення предметів, на які потрібно багато часу, виявиться непосильною ношею для такої дитини.

Інтегральний показник необхідної вам школи – це коли дитина основний час на навчання використовує в школі. Необхідність витрачати більше часу на домашнє завдання, ніж у школі, означає одне – ця школа не для нього.

Ідеальний варіант для першокласника – на домашнє завдання у нього повинно йти всього півгодини часу. Адже він же ще дитина, йому хочеться пограти з іграшками, і фізично розім’ятися в рухливих іграх.

Також багато що визначає особистість першого вчителя. Він наділяє дитини «поведінковим кодом» і може прищепити йому хороші якості, так і погані. І, бажано, щоб учитель прищепив дитині розсудливість, впевненість, вдумливість. Слід враховувати темперамент і сумісність учня і педагога. Якщо дитина повільний, а вчитель просто іскрить своєю активністю, природно, між ними виникне неприязнь.

Багато батьків помилково думають, що чим більше навантажувати дитину з самого початку, тим краще для нього. Але, ніхто не знає прикордонного стану дитини, адже він може і «зламатися» психологічно. Так що, звертайте увагу, як дитина реагує на навчальний план, не зазнає перевантажень.

Знайомство зі школою

Батьки повинні відвідати особисто школу, куди планується віддати дитину, навіть якщо їх декілька. Потрудіться обійти їх все і не обмежуйтеся відгуками на різних форумах.

Основні показники для батьків при виборі школи:

 • дисципліна;
 • соціальний статус дітей та їх батьків;
 • рівень освіти;
 • педагогічний склад;
 • професійність вчителя початкових класів;
 • стабільність складу учнів;
 • технічна оснащеність;
 • чи існує зв’язок з внз;
 • розвинена чи позашкільна робота;
 • наявність власних спортивних майданчиків;
 • гідна система харчування, наявність і їдальні, буфету;
 • постановка пропускного режиму;
 • близькість від дому.

Спеціалізовані школи

Школи, які не завжди себе виправдовують. Життя часом розставляє все по-своєму, до того ж вибрати спеціалізацію можна і в більш свідомому віці, а не з першого класу. До того ж, компетентність педагогічного складу у спецшколах залишає бажати кращого. Амбіції батьків також відіграють при виборі школи певну роль. Багато батьки, віддаючи дитину в таку школу, зовсім не керуються прагненнями і можливостями дитини, а, насамперед, задовольнити своє марнославство, особливо перед іншими.

Але, все ж наведемо основний перелік типів спеціалізованих шкіл:

 • мовні;
 • фізико-математичні;
 • гуманітарної спрямованості;
 • юридичні і економічні;
 • художньо-естетичні;
 • школи при вузах.

Застосовувані методи навчання в школі

Необхідно при виборі школи звертати свою увагу і на методи навчання, що застосовуються в школі.

А вони поділяються на:

методи роботи вчителя шляхом бесід, пояснень, розповіді;
методи роботи учнів у вигляді самостійної роботи і вправ.

 

За джерелом отримання знань поділяються на:

 • словесні методи у вигляді дискусій, бесід, пояснень, розповідей, лекцій, робота з книгою,
 • засновані на друкованому або усному слові;
 • наочні методи, засновані на спостереження за явищами і предметами;
 • практичні методи у вигляді практичних і лабораторних робіт, вправ.

Вибір системи навчання

Всю систему можна умовно розділити на три основних типи:

 • традиційна, де урок починається або з опитування учнів, або з пояснення нової теми;
 • усталені новаторські у вигляді різних систем;
 • експериментальні, які зазвичай перебувають у стадії тестування або розробки.

Зі школою визначилися і що ж далі?

Часи, коли школи записували дітей з початком літніх канікул, пішли безповоротно. В даний час автоматично в школу записують дітей, які проживають у районі, де розташована школа. Сьогодні спостерігається повсюдна «міграція» учнів. І, батьки часто віддають свою дитину в школу, яку вони вважають більш прийнятною для їх дитини. Слід зазначити, що незважаючи на те, що вступні іспити заборонені законом, все ж набір в установах типу гімназій проводиться за конкурсним відбором. При цьому відборі перевіряють справжню готовність дитини до школи.

Ви вже визначилися зі школою і думаєте можна і спокійно зітхнути. Але розслаблятися батькам не варто всі 11 років. Вступ і подальше перебування дитини в школі та навчання – зовсім різні речі. У ваших силах зробити так, щоб ваша дитина відвідувала школу з задоволенням і з великою охотою.

comments powered by HyperComments